Month: October 2022

Lajme

Ndahen përfundimisht Rasimi Dhe Shaci? Ja fjalet e tij qe befasoi te gjithe

Pothuajse të gjithë e njohin , Rasim Avdylin, i u bë hit në me videot e tij duke i shprehur dashirinë të dashurës së tij gjermane. Ai madje e solli të dashurën gjermane në Kosovë, e cila edhe u konve rua në fenë islame, ku më pas edhe u martuan, dasëm kjo që kishte vëmendje […]

Read More
Lajme

Einxheli e Dagzi po përgatiten për një dasmë të madhe, nusja flet e emocionuar

A do të bëjnë dasmë, moderatorja e njohur Einxhel jep përgjigjen e prerë. Një dasmë nga Einxhel Shkira dhe Dj Dagz? Po, dhe një super dasmë madje. Këtë e ka konfirmuar vetë moderatorja përmes një postimi që ka bërë në rrjete sociale. Moderatorja ka publikuar një shkrim, ku thuhej se do të bënin një ceremoni […]

Read More
Lajme

Si merret shtetësia italiane? Ja lajmi fantastik qe sapo u dha

Nëse ke shtetësinë italiane nuk ke pse të aplikosh për permesso di soggiorno për të jetuar në Itali ose në vende të tjera të BE-së. Gjithashtu, mund të aplikosh për shtetësinë italiane për fëmijët tuaj dhe do të marrësh pjesë në aktivitete të rëndësishme të vendit, si të votosh në zgjedhje.Rastet në të cilat mund […]

Read More
Lajme

Greqia prap po e ndryshon ligjin per emigracionin, Ja cfare duhet te dine shqiptaret

Ministria greke për Emigracionin dhe Azilin, përmes një raporti mbi të huajt e ligjshëm në Greqi, tha se shtetasit shqiptarë përbëjnë numrin më të madh të të huajve në vend, Sipas raportit që u referohet të dhënave të muajit gusht të këtij viti, 291.868 emigrantë shqiptarë rezultojnë me leje qëndrimi të vlefshme në Greqi dhe […]

Read More
Lajme

Duda Balje si një nuse tradicionale boshnjake, shikoni si duket

Duda Balje si një nuse tradicionale boshnjake, shikoni si duket. Duda Balje është ndër deputetet më atraktive në Kuvendin tonë. Ajo vazhdon të përflitet për veshjen dhe pamjen e saj të jashtme, Duda është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Në profilin e saj në Instagram mund ta shohim atë të veshur […]

Read More
Lajme

Këto sektore do të përfitojnë më së shumti nga buxheti 3 miliardë e 212 milionësh i Kosovës

Cilët sektorë do përfitojnë më së shumti nga buxheti 3 miliardë e 212 milionësh i Kosovës? Qeveria e Kosovës para dy ditëve ka miratuar buxhetin për vitin 2023. Plot tre miliardë e 212 milionë euro janë ndarë për vitin e ardhshëm, ku 296 milionë prej tyre do të ndahen për sektorin e Shëndetësisë. Sipas njoftimit […]

Read More
Lajme

Ndodhi e papritura ne Itali, Sapo u dha njoftimi befasues per te gjithe shqiptaret atje

Inflacioni ka kaluar çdo parashikim në Itali dhe shndërrohet në pengesën e parë me të cilën do të duhet të përballet qeveria e Melonit. Shifrat e tetorit të publikuara nga ISTAT janë një tronditje e papritur që i tejkalon të gjitha pritjet. Indeksi i çmimeve të konsumit u rrit nga 8,9% në 11,9% – niveli […]

Read More
Lajme

Vjen fundi i makinave me naftë dhe benzinë: BE sapo finalizon marrëveshjen

Ligjvënësit e Bashkimit Europian finalizuan marrëveshjen që dikton emetime zero për makinat e furgonët e rinj brenda një dekade, një ujdi kyçe kjo e cila e vendos Europën në trajketoren e një ardhmeje të mbizotëruar nga automjetet elektrike. Parlamenti Evropian, që përfaqësohej në këtë rast nga ligjvënësi holandez Jan Huitema, dhe Këshilli i BE-së, i […]

Read More
Lajme

Në vendlindje merrte 700 mijë lekë të vjetra, mjekja ѕhqiрtare tregon sa рaguhet në Gjermani…

Mjekja Shqiptare Marsela Ceno ne vitin 2010 mbaroi studimet ne fakultetin e Mjeksise ne Tirane. Ajo thote se:“Në fillim vendosa ta provoj në Shqipëri, të kandidoja për specializim. Nuk funksionoi, ndaj ndava mendjen të shkoja në Gjermani. Ishim një grup prej 26 vetash që mbaruam studimet më 2010. Gjysma, pra 13, jemi në Gjermani. Por […]

Read More
Lajme

Ka më ѕhumë ѕe 100 gjoba, milioneri vazhdon të рarkojë aty ku ëѕhtë e ndaluar, Ja arsyeja

“Parkimi në Londër është një makth”! Kështu është shprehur një milioner i cili ka marrë më shumë se 100 gjoba vetëm vitin e kaluar. Mediat e huaja shkruajnë se Luke Desmaris ka thënë se preferon të kursejë kohë në vend që të gjejë një vend të ligjshëm. “Nëse mund të kursej kohën time duke e […]

Read More