Hekurin po e prishni vetë, Kjo është receta e vetme që do t’ju ndihmojë të pastroni hekurin që mos ju djegë rrobat delikate

Me siguri ndoshta nuk e keni bere kurre dicka te tille edhe pse gjate gjithe vitit hekurosni rroba pafund. Perdorimi i hekurit mbi materiale te papershtatshme(veshje me printe) , mungesa e solucionit anti-kalkare apo nese e keni len ne zjarr ne siperfaqen e poshtme do te krijohen shenja djegie dhe smerc.

Nese dhe ju keni nje problem te tille , po ju themi qe mori fund! Sot do ju prezantojme menyren me te shpejte dhe shume efektive per te pastruar hekurin e rrobave. Perberesit e vetem qe ju nevojiten jane : sode buke, uthull molle, pase dhembesh dhe nje sfungjer i ashper.

Ne nje ene qelqi shtoni pak paste dhembesh, dy luge caji sode buke, uthullen e molles dhe i perzieni te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene. Hekurin vendoseni ne prize duke e graduar ne nje temperature mesatare sa mos t’ju djege dhe sfungjerin bejeni me masen e pergatitur dhe ferkojeni.