Day: November 1, 2022

Lajme

Gjyshja angleze dashurohet me 35-vjeçarin: Mezi pres të martohem, ai nuk më do për..

Një pensioniste britaníke 80-vjèçáre ka në plan të martohèt me të dashùrin e sáj egjíptian, edhe pse ai është vetëm 35 vjèç. Britaníkja është dhjetë vite më e madhe se mamaja e egjíptianit. Iris Jones ra në dashùri me Mohamed Ahmed Irbriham pasi u njohën në rrjetet sociale. Pasioni e përfshiu mènjèherë për egjíptianin e […]

Read More
Lajme

Gruaja më e mençur në botë zbulon: 9 këshilla për të hequr dhjamin përgjithmonë!

Problemi sot përfshin femrat që dëshirojnë të mbajnë trupin e tyre në formë të mirë, dhe kjo grua ka arritur që të japë përgjigje duke u regjistruar në librin e genisit të rekordeve si gruaja me inteligjencë më të lartë, në bashkëpunim me nëj sërë projektesh për të rritur ndërgjegjësimin e njohurive dhe metodologjive duke […]

Read More
Lajme

Zbulohet telefonata mes Biden-Zelensky që e bëri presidentin amerikan të humbiste durimin

Është bërë rutinë që kur Rusia pushtoi Ukrainën, Presidenti Joe Biden dhe Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy flasin me telefon sa herë që SHBA shpall një paketë të re ndihme ushtarake për Kievin. Por një telefonatë mes dy liderëve në qershor ka qenë ndryshe nga ato të mëparshme, sipas katër personave të njohur me këtë telefonatë, […]

Read More
Lajme

Pas 21 nëntorit gjobë 150 euro për targat, Policia sqaron procedurën

Nga 21 nëntori deri më 21 janar, pronarët që kanë ende makina me targat serbe në Kosovë, do të gjobiten me 150 euro. Në lidhje me këtë Policia e Kosovës në një njoftim për mediat ka bërë me dije se kanë marrë të gjitha masat e duhura për zbatimin e këtij vendimi në ven. Sipas […]

Read More
Lajme

Do jepen pagat e tetorit për punonjësit publik, por pa shtesa

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka ekzekutuar sot pagat e muajit tetor për punonjësit e sektorit publik, por jo edhe shtesat prej 50 euro në muaj në kuadër pakos për përballje me inflacionin. As me pagat e shtatorit nuk ishin ekzekutuar shtesat prej 50 eurosh, por ishte thënë se kjo do të ndahet me […]

Read More
Lajme

Përveç pagave, punonjësve të sektorit publik iu është dhënë edhe shtesa për..

“Kurse nesër pritet të ekzekutohet edhe shtesa retroaktive për muajin shtator. Shtesa paguhet veçmas pagës, dhe llogaritet si subvencion i patatueshëm, pra neto”. Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se në kuadër të pakos për përballje me inflacionin, është edhe masa mbështetëse për sektorin publik që parasheh shtesën prej 50 eurosh në […]

Read More
Lajme

Ndizen gjaakrat, raketa ruse prek territorin e një shteti tjetër

Një raketë ruse e rrëzuar nga mbrojtja ajrore ukrainase, ra në një fshat në veri të Moldavisë, pranë kufirit të saj me Ukrainën, duke shkaktuar panik tek banorët atje. Sipas dritaret e disa shtëpive në fshatin Naslavcea u thyen, por fatmirësisht nuk ka patur viktima. Lajmi u konfirmua nga Ministria e Brendshme e Moldavisë. Autoritetet […]

Read More
Lajme

“Me mua rrinte nga ora 6 deri në 9”/ 32-vjeçarja rrëfen ѕi mëѕoi se iѕhte e lidhur me një të martuar me 3 fëmijë

Në emisionin “Me zemër të hapur” në News 24, është bërë publike historia e një gruaje 32-vjeçare e cila ka ngelur shtatzënë dhe është bërë nënë me një burrë të martuar me tre fëmijë. 32-vjeçarja deklaroi se ajo e ka marrë vesh se personi me të cilin frekuentohej ishte i martuar dhe me 2 fëmijë, […]

Read More
Lajme

Rama: Unë kam qenë emigrant dhe ѕ’më ka dalë keq! Nuk i them askujt të mos e рrovojë, рor jo..

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është ndalur në Ersekë ku dhe ka zhvilluar një sërë takimesh me banorët e kësaj zone. Rama gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë është ndalur dhe te fenomeni më i përhapur së fundmi, largimi i të rinjve nga vendi. Kryeministri u shpreh se dhe ai vetë ka qenë emigrat, […]

Read More
Lajme

70-vjeçarja i habit të gjithë: Jam 6 muajѕhe ѕhtatzënë, do bëhem me..

Një grua 70-vjeçare që pretendon se është gjashtë muaj shtatzënë me fëmijën e saj të tetë do të bëhet gruaja më e vjetër që do të lindë një fëmijë, nëse kjo provohet të jetë e vërtetë. Maria de la Luz u ka treguar gazetarëve skanime me ultratinguj, të cilat ajo thotë se konfirmon se është […]

Read More