Limon dhe gjethe dafina , kurra që rikuperon të gjithë organizmin dhe sheron..

Limoni është në gjendje të rikuperojë të gjithë organizmin nëse përdoret në kombinim me gjethet së dafinës-Receta:Përbërësit: 2 gjethe dafine, Livoren e 1 limoni, 500 ml ujë. Procedura: Gjethja e dafinës parandalon inflamacionin dhe dhimbjen në bark.

Etshtë e shkëlqyeshme për acarim dhe nëse keni dhimbje menjëherë pas ngrënies. Përdorni lëvore limoni organike që ka një efekt pozitiv në mëlçi, peristaltikën e zorrëve dhe qetëson nervat.

Ky kombinim ka një efekt të trefishtë nëse përdoret në këtë mënyrë. Pastroni lëvoren e limonit duke e futur ne uje ​​me sode së bukës nëse nuk është organike. Në një tenxhere shtoni ujin dhe livoren e limonit. Pastaj shtoni gjethet e dafinës. Zieni në nxehtësi të ulët me nxitje të herëpashershme, 5 – 10 minuta. Pasi të ketë kaluar koha, derdhni çajin në një tas ose filxhan më të thellë.