Babai infermieres ben deklaraten e forte per te bijen pasi rrahu te moshuaren, Ajo mir qe..

Kosovë- Reagon me dinjitet babai i infermieres që e sulmoi fizikisht të moshuarën në Pejë. Naim Pelaj, ka kërkuar falje publike për veprimin e së bijës, pas videos së bërë virale ditën e sotme. Ai nëpërmjet një prononcimi për mediat ka këruar falje publike familjes së të moshuarës Nura nga Gjakova, duke thënë se pamjet e publikuara e kanë goditur rëndë atë dhe familjen.

“E dashura familje e nënës së dëshmorit të lirisë Taulant Nura, që falë gjakut të tij ne sot e gëzojmë lirinë, duam të ndajmë dhimbjen me ju dhe ndjejmë me ju nga thellësia e shpirtit tonë për lëndimin qe ju ka shkaktuar vajza jonë”, ka thënë Pelaj.

“E di që po kaloni momente të rënda, por na lejoni që t’ju kërkojmë falje publike në emër të familjes sime Pelaj, nga Novosella e Pejës, juve familja Nura dhe mbarë popullit shqiptar. Dashtë Zoti që ky rast të mos përsëritet më dhe ju jemi borxhli moralisht dhe shpirtërisht gjithë jetën juve, familjes Nura nga Gjakova, për tragjedinë shpirtërore që ju shkaktoi vajza jonë”.