Mosha për të ka mbetur numër, nuk do e besoni dot se sa vjeçe është bërë Valbona

Ajo ka treguar se ka qenë shumë gjumashe kur ka qenë studente. Në ákt edhe sot vazhdon të jetë e tillë, por kur ka impenjime të rèndësishme nuk e ka aq pròblèm zgjímin e mëngjesit. Gjithsesi, Valbona ka treguar për herë të parë se ka e kanë përjashtuar një vit në shkòllë, për shkák të gjumit të mëngjesit. Ajo është shprèhur se ky është një gábím i madh, por që kjo gjë ka ndòdhùr.

Më kanë përjashtuar, kam një vit të hùmbur prèj gjumit të mëngjesit. Është gábím i madh. Kijeni párásysh, gábím shumë i madh”.Ajo ka folur edhe për mòshën e sáj. Nuk ka asgjë për t’u fshèhur. Unë jam e ’72-shít, ndonëse kudo ma shkruajnë ’73-shi.’ Pra, nëse i bëjmë llògaritë mirë, Selimllári është 50 vjèçe si dhe ka edhe 3 fèmíjë.

Valbona është një emër shumë i dashur për publikun dhe vitet e fundit e kemi parë shpesh në panele jurie të emisioneve të ndryshme sidomos në fushën e kërcimit.