Ishte me motrën dhe të dashurin në makinë/ Raportohet se ka humbur jetën aktorja e njohur

Aktorja Erica Hoy ka humbur jetën në një aks ident automobilistik në Adelaide të Australisë. 26-vjeçarja po udhëtonte me të dashurin dhe motrën e saj binjake me një Toyota Prius të kuqe kur u përfshi në një aks ident në autostradën Port River në Gillman pak para orës 21:35 të së martës.

Hoy vd iq në vendngjarje. Motra e saj dhe i dashuri u dërguan në spital në gjendje të rëndë. Një grua 38 vjeçare që drejtonte mjetin Holden Cruze, u arrestua pasi dyshohet se go diti Toyota Prius-in dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes. “Ajo ishte një vajzë e re e zgjuar, e lumtur dhe pozitive”, tha babai i saj.