Reshjet e borës po fillojnë, Ja dhe ne cilin vend te njohur ku jetojn Shqiptaret

Pas ditëve me diell, bora ka nisur tashmë në disa zona të Zvicrës, Një sërë resortesh në Zvicër u është dashur të anulojnë fillimin e sezonit të tyre të skive, nga frika se tetori më i ngrohtë në histori do t’i linte shpatet e tyre pa borë.

Një front i ftohtë kaloi mbrëmë, duke nisur bora në disa zona malore të shtetit alpin, ku në mëngjesin e së premtes u pa bora nëpër malet zvicerane.