E FUNDIT/ Humb jeten 34 vjecari kengetari dhe aktori i njohur

Muzikanti u zbulua të shtunën në mëngjes në shtëpinë e tij në Lancaster, Kaliforni, sipas TMZ, i cili raportoi i pari lajmin. Carter, i njohur më së miri për përparimin e tij në LP Aaron’s Party (Come Get It) dhe këngë si “That’s How I Beat Shaq” dhe “I Want Candy”.

Ishte vëllai më i vogël i Nick Carter të Backstreet Boys dhe filloi hapjen e tij për ansambël përpara se të shfaqej në programe si Lizzie McGuire dhe të shihte botën vetë. Vdekja e tij vjen pasi fansat në internet dhe fytyrat e famshme njësoj vajtuan humbjen në rrjetet sociale.