Day: November 8, 2022

Lajme

Gjermania tani e shqetësuar për tensionet në Kosovë, Ja dy kërkesat menjëherë nga Kancelari Gjerman

Gjermania po i përcjell me shqetësim zhvillimet mes Kosovës dhe Serbisë. Gjermania duke iu referuar deklaratës së lëshuar të shtunën nga përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, me këtë rast njëjtë kërkon nga Kosova zgjatjen eplotë të afatit për targat dhe pezullimin e qortimeve. Duke kërkuar që kjo çështje të zgjidhjet përmes dialogut.Shteti gjerman […]

Read More
Lajme

E Njihni Këtë IIojë Luleje (Вime)..? Ѕhëron Рothuajse Të Gjitha Sëmundjet E Muѕhkërive

Ata që preferojnë që të pinë çajra bimorë, me siguri do ta kenë hasur shpesh mëllagën si një nga përbërësit më të suksesshëm kundër shenjave të bronkitit dhe të të ftohurit, në pijen e nxehtë. Kjo lule në dukje e parëndësishme, kur krahasohet me shafranin e Indisë dhe xhenxhefilin, ka të njëjtin super-rol kundër: Përfitimet […]

Read More
Lajme

Вurri milioner zbulon ѕe tre djemtë nuk ishin të tijtë, ja si e mashtroi baѕhkëѕhortja рër 21 vite

Një burre milioner sapo fitoi edhe 250 mijë paund, këtë radhë nga ish-gruaja e tij, pasi ajo e kishte mashtruar duke e bërë të besonte se tre djemtë kishin qenë të tijtë për 21 vjet, kur në fakt ai nuk kishte qenë pjellor. Bashkëshortja e kishte tradhtuar për gati dy dekada duke e bërë të […]

Read More
Lajme

Do habiteni, Ja sa kilometra mund të udhëtojnë makinat “në rezervë”?

Do habiteni, Ja sa kilometra mund të udhëtojnë makinat “në rezervë”?. Sa kilometra mund të udhëtojnë makinat “në rezervë”? Sa kilometra të tjera mund të kaloni pasi të ndizet drita e karburantit? Ky është informacion i rëndësishëm, ndaj portali britanik “Compare The Market” u përpoq të gjente përgjigjet.

Read More
Lajme

Dhimbjet e shpines mund ti trajtoni edhe me kete vaj i cili pergatitet lehte ne kuzhine, merrni 10 thelpinj hudhër

Rreth 80 për qind e popullsisë amerikane përjetojnë disa herë në jetën e tyre dhimbje shpine.Njerëzit e moshës 35-55 vjeçë janë më të prirur ndaj këtij problemi shëndetësor. Sipas eskpertëve, dhimbja e shpinës ndodh kur kur muskujt, kockat dhe ligamentet e vendosura në shpinë punojnë sëbashku në mënyrë të pakoordinuar. Lajmi i mirë është se […]

Read More
Lajme

Sarah gjeti dashurinë e jetës në ‘Big Brother’, motra e saj: Prindërit nuk kanë qenë dakord që ajo të futej

Blogerja, Sarah Berisha është një nga personazhet më të dashur nga publiku, që në momentin që u bë pjesë e “Big Brother VIP”. Mirëpo, duket se familja e saj nuk ka qenë dakord me këtë vendim dhe këtë e ka zbuluar vetë Sarah me motrën e saj, Ditea gjatë një interviste për ‘Mirage’. Gjëja e […]

Read More
Lajme

Feston 75 vjetorin e lindjes, aktori i njohur i përket regjisorëve të brezit të arte të skenes shqiptare

Gëzim Kame i përket regjisorëve të brezit të arte të skenes shqiptare, sidomos në zhanrin teatral, por ai ka interpretuar edhe disa role ne filma si aktor, ndonëse jo shumë. Ka lindur ne Tirane me 7 Nentor 1947 dhe sot feston ditëlindjen e 75-të. Regjisor i karrierës, ish-drejtori artistik dhe i përgjithshëm i Teatrit Kombëtar, […]

Read More
Lajme

Do të shfaqet në ekran dy herë në javë, Grida Duma nis emisionin e saj ne nje nga televizionet e njohura Shqiptare

Prej kohësh në rrjetet e saj sociale ku është edhe mjaft e ndjekur, shohim që Grida Duma po distancon gjithmonë e më shumë temat politike, fushtata dhe thirrjen e ndjekësve drejt partisë së saj. E gjithë kjo duket se nuk është e rastësishme, pasi mësohet se Grida Duma do të lërë mandatin e deputetes për […]

Read More
Lajme

Plot 7 arsye qe do te bejne sidomos moshen mbi 50-vjeçe te konsumojne 1 molle çdo mengjes

Të gjithë e dimë që “Një mollë në ditë e mban mjeku larg”, por të paktë janë ata që e nisin ditën duke ngrënë këtë frut. Deri më tani është besuar se banana është fruti më i mirë për të ngrënë mëngjesin, jo pak, por shtatë arsye përse duhet të hani një mollë sa të […]

Read More
Lajme

E rëndë, autobusi përplaset me dy kamionë, 7 viiktima dhe 11 të plaagosur në..

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Turqi ku një autobus është përplasur me dy kamionë ku si pasojë kanë humbur jetën 7 persona dhe 11 të tjerë kanë mbetur të plagosur dy prej të cilëve në gjendje kritike. Sipas informacioneve, një autobus u përplas me dy kamionë duke shpërthyer në flakë. Pas përplasjes automjetet janë […]

Read More