Day: November 10, 2022

Lajme

Putini lë ‘topin’ në fushën e Zelenskit: ‘Më në fund gati për paqe!’ po..

Forcat ruse janë tërhequr përfundimisht mbrëmjen e sotme nga një nga qytetet kryesore ukrainase, në Kherson. Kjo lëvizje nuk është e lehtë për Putin, sidomos pasi Khersoni u aneksua e më pas u shpall me ligj si pjesë e tokës ruse. Kreu rus është shprehur i bindur se tashmë Khersoni së bashku me 4 rajonet […]

Read More
Lajme

Gruaja kërkon dίvοrсίn 3 minuta раѕi u martuan, рër një fjalë goje nga ana e burrit

Të gjithë e dimë se martesa nuk është një gjë e lehtë. Por një çift e çoi këtë në një nivel krejtësisht të ri me një martesë që zgjati vetëm 3 minuta. Një burrë dhe një grua të sapomartuar ishin të vendosur të jetonin jetën e tyre të lumtur. Ata nënshkruan certifikatën e martesës me […]

Read More
Lajme

A e dini se рѕе diѕa njerëzve iu ѕhfqen më ѕhumë venat nëрër lëkurë?

Nëse venat tuaja bëhen të dukshme dhe nuk po e dini pse ka ndodhur kjo, mos u brengosni. Venat e dukshme nganjëherë mund të na tregojnë për probleeme të ndryshme shëndetësore, por në shumë raste, ato kanë arsye natyrale pse dalin dhe nuk janë të rrezi ikshmee për shëndetin. Ne i kemi studiuar situatat pse […]

Read More
Lajme

Nga 21 sheqeri më ra në 6.1 dhe pIaga në këmbë u shërua për vetëm 7 ditë..!?

“Gozhda që shkela ishte shumë e madhe, më shpoi këmbën dhe më doli nga pjesa e sipërme”-Megjithëse ambulanca më rregulloi menjëherë dëmtimin dhe më dha tetanoz, të nesërmen këmba ime ishte në një gjendje shumë të keqe. Plaga filloi të qelbëzohej dhe dhimbja u bë e padurueshme. Shkova në spital ku u mbajta për kurim […]

Read More
Lajme

“Burri Me Bëri Grua 14 Vjece…Babi Më Mbylli Derën”. Gruaja Tregon Historinë E Dhim Bshme, Si U Fejua Me Djalin Që Nuk E Mori Kurrë Në

Një vajzë e quajtur Hybe ka rrëfyer historinë e saj të jetës dhe vështirësitë që ajo është përballur që kur ka qenë 14 vjeç, Hybe: Kam ardhur nga Italia për një histori të jetës sime shumë të vështirë. (qan) Ardit Gjebrea: Po të ndihmoj unë. Ti ke jetuar në Kavajë, sa vjeç ke qenë, 14 […]

Read More
Lajme

Irma Eshte Kokëfortë, Eranda Ne Lot, Sdo I Flas Kurre Me Ne Jete, Pas…

Rreth një vit më parë, ju bëri të ditur se dy ikonat e ekranit shqiptar, motrat Libohova nuk flasin prej vitesh. Që atëherë në rrjet qarkullojnë shumë hipoteza për prishjen e marrëdhënies së tyre. Madje motrat herë pas here kanë qenë pjesmarrëse në të njëjtat evente dhe festa, por të padukshme për njëra-tjetrën. Ato nuk […]

Read More
Lajme

Izoloi Për 6 Vjet Familjen, 52-Vjeçari Habit Me Deklaraten: Nuk I Kam Lënë Të Dalin Sepse..

“Kam ndjekur parimet e mia. Fëmijët dhe bashkëshorten nuk i kam lënë të dalin për t’i ruajtur nga e keqja. Nuk doja që ata të nisnin drogën apo të infektoheshin”, ka pohuar Laçi. Por krahas dëshmisë së tij, dy djemtë dhe nëna e tyre kanë treguar në prani të psikologëve se ata dhunoheshin sistematikisht. Tanimë […]

Read More
Lajme

Vendosni kete gjethe ne lavatriçe per larjen e rrobave, rezultatet do ti shikoni tek rrobat e bardha po ashtu edhe tek ato me ngjyre

Mjaftojnë të vendosni disa gjethe dafine në lavatriçe për të vënë re një efekt të mahnitshëm te rrobat tuaja. Kemi shkruar shumë herë për truket që lehtësojnë jetën e përditshme. Shumica nuk janë të panjohura, duke pasur parasysh se shumë prej tyre përdoreshin nga nënat dhe gjyshet tona. Një e tillë është shtimi i një […]

Read More
Lajme

“Asnjehere mos i puthni fëmijët në buzë”, doktori zbulon çfarë po i rrezikoni

Doktori i njohur Flamur Topi bëri një telefonatë në “Aldo Morning Show” në Tv Klan për të shprehur mendimin e tij për puthjen e fëmijëve në buzë. Mjeku shpjegon se nga ana mjekësore, kjo nuk sjell asgjë të mirë për fëmijën pasi të rriturit transmetojnë sëmundje të rënda tek ta. “I paharruar, i madhi profesori […]

Read More
Lajme

Letër e trishtë nga një dashnore: Prita 10 vjet që të ndahet nga gruja por ai nuk e dinte që gruaja e ti…

Si dashnorë të fshehtë, kishim uljet dhe ngritjet tona. Pasion dhe premtime të thyera. Më në fund ndodhi: ai la gruan e tij. Dhe unë jam duke paketuar valixhen time. Por jo, nuk po largohem për ju. Historia jonë zgjati saktësisht dhjetë vjet. Nuk i mbaj mend kurrë përvjetorët, madje as ditëlindjet (as tuajat, e […]

Read More