E fundit! Tërmet i fuqishëm 5.7 balle, ja epiqendra

Tërmeti u ndje nga popullsia në Marche, Abruzzo, Lazio dhe Emilia Romagna dhe rajone të tjera italiane, mëngjesin e sotëm në orën 07:07. LI- Një tërmet me magnitudë 5.7 është regjistruar në brigjet e Rimini, në detin Adriatik, Itali.

Tërmeti është ndjerë në zona të ndryshme të Italisë si dhe në Kroaci. Tërmeti u ndje nga popullsia në Marche, Abruzzo, Lazio dhe Emilia Romagna dhe rajone të tjera italiane, mëngjesin e sotëm në orën 07:07.

Epiqendra, sipas raportimeve në mediat italiane ishte përgjatë bregut të Pesaros në një thellësi prej rreth 8 kilometrash. Kontrollet e para në ndërtesa janë duke u zhvilluar, por aktualisht nuk ka shem bje të mëdha apo të l nduar apo v ktima.