Ilaci më i mirë për rrugët e frymëmarrjes – në 24 orët e para do të filloni të pastroheni nga sekrecionet

Ky është ilaçi më i mirë natyral për rrugët e frymëmarrjes kur keni grip ose ftohje, për të kaluar me mushkëri të plotë.Meqenëse ftohjet, gripi, sinuset e bllokuara, hunda e zënë, kolla dhe sekrecionet e trasha vijnë me motin e ftohtë, është mirë të shkruani recetën për këtë ilaç shtëpiak që do t’ju ndihmojë të ecni më lehtë pas një ftohjeje të fortë ose gripi.

Njerëzit që botuan recetën pohojnë se kjo është një litar shpëtimi për të gjithë familjen dhe mund të konsumohet nga fëmijë më të vjetër se 2-3 vjeç, sepse përmban mjaltë (dhe në konsultim me një mjek). PERBERESIT E NEVOJSHM:1 filxhan mjaltë1 filxhan lëng limoni5-7 rrepkë të zinj1 kokër qepë të kuqe6 thelpinj hudhër PROCEDURA.

Qëroni një kungull, grijeni atë dhe copëtoni atë në copa të vogla. Vendoseni në një blender, shtoni mjaltë dhe lëng limoni dhe përziejeni mirë derisa të qetë.Kulloni përmes një pëlhure të trashë, ruani në kavanoza qelqi dhe ruajeni në frigorifer për një javë.