Modelja vreet te dashurin 71 vjecar pasi nuk i pagoj leket e..

Një ish-modele Play boy është akuzuar për vrasjen e të dashurit të saj të moshuar, pasi ai nuk pranoi që t’i paguante më tarifën mujore prej 3200 dollarësh.

Hetuesit thanë se Kelsey Turner nisi sherr me 71-vjeçarin Thomas Burchard, i cili i paguante qiranë vajzës prej rreth një viti, kur ai i komunikoi se nuk mund ta bënte dot më këtë gjë.25-vjeçarja e vrau të dashurin e moshuar me shkop bejsbolli. Në gjykatë ajo e ka pranuar krimin dhe me gjykim të shkurtuar pritet të dënohet nga 10-25 vite buurgim.