Day: November 14, 2022

Lajme

Mihrije Braha thotë se nuk ka pasur asnjëherë dhimbje koke, ky është sekreti sipas saj

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Mihrije Braha ka rrëfyer në një intervistë që ka dhënë së fundmi se nuk ka pasur kurrë dhimbje koke. Këngëtarja përmendi disa gjëra që bën për të mos e provuar kurrë këtë dhimbje, duke nisur nga gjumi e deri te mendimet me të cilat e “ushqen” veten. “Mënyra se […]

Read More
Lajme

Befason Bora me fjalet e saj, “Kam kaluar рeriudha ѕhumë të vëѕhtira ku çdo mëngjeѕ zgjohesha me..

Bora Zemani është një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar. Duke qenë gjithë kohës në qendër të vëmendjes, për të nuk ka qenë aspak e lehtë dhe këtë e ka treguar përmes një postimi. Bora përgjigjet duke thënë: “Ohh, shumë!! Nga jashtë duket bukur, sepse bë profesionin tim të qenit në qendër të […]

Read More
Lajme

Në një lidhje të re раѕ ndarjeѕ nga Afrona? Вlero рozon me vajzën miѕterioze

Pak kohë më parë Blero konfirmoi ndarjen nga Afrona Dika, duke thënë se janë ndarë që në muajin Maj. Së fundmi këngëtari ka marrë vëmendjen e të gjithëve me një postim të bërë. Ai ka publikuar një foto me një vajzë misterioze. Blero nuk ka zbuluar asgjë rreth saj, por duket që bëhet fjalë për […]

Read More
Lajme

Kaq Vite Beqare Arsyeja Pse Eli Fara Dhe Monika Lubonja Nuk U Martuan Për Të…

Zhgënjimet’ nga marrëdhënia me babain e fëmijëve, Monika dhe Eli ato zgjodhën të mos martohen më kurrë, Ishte vetëm 23 vjeç kur u bë nënë për herë të parë. Aktorja simpatike vetëm pas pak vitesh martesë me babain e vazjës së saj u divorcua, e që prej atëherë, ndonëse kanë kaluar shumë vite, ajo nuk […]

Read More
Lajme

Mamaja Nuk U Beson Syve Nga Mesazhet Në Telefonin E Së Bijës 10-Vjeçare, Vë Duart Në Kokë Nga Ajo Që Lexoi..

Nëna e një vajze 10-vjeçare u habit pa masë kur zbuloi mesazhet që shkruante e bija me një nga shokët e saj të klasës. Gruaja, nuk ka preferuar të identifikohet por ka treguar se ka gjetur disa mesazhe në telefonin e vajzës së saj të vogël kur ajo kishte komunikuar me një shokun e saj […]

Read More
Lajme

Reshje shiu dhe dëbore, kështu parashikohet të jetë moti këto ditë

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme. Ditën e shtunë moti parashikohet me vranësira dhe intervale të shkurtra kthjellimi. Reshje shiu të herë pas hershme me intensite të ulët në zonat malore e reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në qendër dhe jugperëndim të vendit. Sipas SHMU në […]

Read More
Lajme

Cili eshte bashkeshorti i saj? Letra qe shkroi ai per gruan e tij, aktoren Shpresa Berdellima e cila ne vitin 2019 pasi

Në fund të tetorit 2019, pasi lu ftoi me sëm undjen e rëndë për një kohë të gjatë, u nda nga jeta aktorja e njohur e filmave shqiptarë, Shpresa Bërdëllima. Të afërm, kolegë e miq artistë shprehën ngushëllimet e tyre pothuaj dy vit e gjysmë më parë, por familjarët dhe bashkëshorti i aktores së njohur […]

Read More
Lajme

Sidmos grate qe jane mbi 50 vjeç, keto jane 5 gabimet qe bejne kur lyejne floket duke filluar

Çdo e treta grua lyen flokët e saj. Zonjat e reja e bëjnë këtë në një përpjekje për të diversifikuar pamjen e tyre, ndërsa gratë e moshuara nxiten nga dëshira për të mbuluar flokët e tyre gri. Por shpesh rezultati është larg të qenit i dëshirueshëm dhe piktura vetëm e përke qëson situatën. Këto janë […]

Read More
Lajme

Çfare duhet te dini dhe si duhet te veproni ne rast se keni probleme me veshin e mesem, mjekja e njohur Elma Xhokaxhi tregon

Një nga problemet e shpeshta në shërbimin ORL, shkaktuar nga bak tere të ndryshme që bëhen patogjene, sidomos gjatë stinës së dimrit, virozave stinore dhe kur imuniteti i organizmit bie, duke krijuar kushte të favorshme për zhvillimin e infl ama cioneve respiratore. Mostrajtimi në kohë i një sëmundje apo edhe mjekimi i gabuar mund të […]

Read More
Lajme

Duhet te provoni per dhimbjen e kokes eshte kjo pije natyrale me 2 perberes

Zakonisht kemi dhimbje koke kur nuk jemi duke fjetur ose për shkak të faktorëve të tjerë. Një nga sëm undjet më të zakonshme është dhimbja e kokës. Shkaqe të tjera të dhimbjes së kokës përfshijnë stresin, lodhjen ose dehidratimin. Nëse kemi një dhimbje koke, gjëja e parë që të vjen në mendje është të marrësh […]

Read More