Ne kete stine, ky eshte shurupi natyral qe duhet te pregatisni per te forcuar imunitetin dhe te mos keni nevoje te merrni

Përbërësit: 1 filxhan uthull molle 2 filxhanë ujë të vakët 1 filxhan mjaltë organik 20 hudhra. Përgatitja: Në fillim qëroni hudhrat dhe kalojini në frulator derisa të grihen plotësisht. Më pas shtoni përbërësist e tjerë dhe vazhdoni përzierjen me një lugë druri.

Përzierjen e përftuar futeni në një enë qelqi dhe lëreni ashtu për një natë. Nëse doni të forconi veprimtarinë e sistemit imunitar, pini nga një lugë çaji tri herë herë në ditë derisa të përmirësoheni.Përbërësit e këtij shurupi kanë efekte pozitive në qetësimin e kollës, dhi mbjet e fytit dhe neutralizojnë problemet me frymëmarrjen. Mjalti ju ndihmon të lehtësoni dhi mbjet e fytit dhe kollën me vetitë e tij antibak teriale dhe anti-infla ma tore.

Ai vepron si një antioksidues për të lu ftuar radikalët e lira, pasi është i pasur me minerale, vitamina dhe enzima. Uthulla e mollës dhe hudhra gjithashtu kanë veti antibak teriale dhe antivi rale që stimulojnë sistemin tonë imunitar, ndërkohë që ndihmojnë edhe për shkatërrimin e baktereve dheviruseve.