Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo semundje me e perhapur tek…

Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëmundje. Sëmundja me e perhapur tek shqiptaret..!?Studimet laboratorike kan treguar se hudhra e papjekur vr.et bakteret, ul lipidet e gja.kut dhe potencialisht ul presionin e gja.kut. Kura me 12 Thelpinj Hudhra për Largimin e Peshës së Tepërt.

Disa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tumorit. Përgatitja Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb. Shpëlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz.

Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin. Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit. Si ta përdorni:Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë. Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë. Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.