Per barkun e fryre mund te perdorni kete trajtim 1 ditor duke perdorur nga mengjesi

Fryrja e stomakut është ënjtje me dhimbje në zonën e barkut, e cila mund të shkaktohet kur hani diçka me të cilën nuk pajtohet trupi juaj. Metodat për trajtimin e këtij fenomeni fillojnë nga konsumimi i ushqimeve të caktuara e deri te konsumimi i shumtë i ujit. Ja cfarë vakte të konsumoni për të eliminuar këtë problem.

Mëngjes, Kos me dithëra dhe 1 filxhan manaferra ose 2 vezë të ziera dhe 1 filxhan manaferra. Mes mëngjesit dhe drekës1 grusht arra dhe 1 portokalli ose disa shkopinj selino dhe 2 lugë çaji gjalpë kikiriku.

Drekë, Sallatë: 2 gota të mëdha me perime, 1 kastravec, 2 domate, 2 karrota të vogla, 1 avokado, 1 vezë të zierë, një lugë çaji fara (luledielli, kungull ), vaj, limon, uthull.

Vakt për pasdite, 200 ml kos me kanellë ose Një filxhan me copa kastraveci dhe kopër të freskët, të kombinuara me dy lugë kos. Darkë Peshk i pjekur, spinaq i gatuar me vaj ulliri dhe hudhër, perime të pjekura (patate, karrota, panxhar) Konsultohuni me mjekun për të vërtetuar që këto produkte nuk ju bëjnë reaksion.