Day: November 16, 2022

Lajme

Mihrije Braha e ka ditëlindjen, do të befasoheni me moshën e saj

Në famlijen e këngëtarëve të njohur, Naim Abazit dhe Mihrije Brahës sot ka festë. Mihrija feston ditëlindjen, këtë e bëri të ditur vetë ajo përmes një postimi në Instagram ku tregoi se sot ajo mbushi 55 vjet. Mihrija dhuratën më të mirë të kësaj ditëlindje e konsideron nusen e djalit të saj. Kujtojmë se, Mihrija […]

Read More
Lajme

Zbulohet data e nisjes së ‘Big Brother Vip Kosova’

Përgatituni për emocione të forta para ekranit, lot, atmosferë e surpriza unike, pasi spektakli gjigant që vjen për të parën herë në Kosovë, Big Brother VIP, është fare pranë jush. 5 DHJETOR – është data kur ekrani do t’ju rrëmbejë para vetes për të mos ju lëshuar deri në fund – kjo pasi që PO, […]

Read More
Lajme

Arkitektët italianë befasojnë me qytetin në formë breshke

Arkitektët italianë kanë zbuluar planet për një qytet ultramodern pluskues, në formë breshke, i cili do të kushtojë plot gati 8 miliardë euro për t’u ndërtuar. Koncepti për qytetin e quajtur “Pangeos” parashikon që gjithçka aty të funksionojë përmes energjisë së siguruar nga panelet diellorë. Në të do të ketë hotele, qendra tregtare edhe parqe. […]

Read More
Lajme

E gjeni dot? Kjo vogëluѕhe ѕot ëѕhtë një nga vajzat më të famshme ѕhqiptare

Fotot e së kaluarës na ngjallin gjithmonë kuriozitet sidomos kur bëhet fjalë për personazhe të njohur publikë. Shpeshherë figurat publike bëhen nostalgjikë dhe ndajnë me ndjekësit momente nga fëmijëria e tyre. Së fundmi, të njëjtën gjë ka bërë dhe këngëtarja dhe modelja Morena Taraku. Artistja ka publikuar një foto kur ka qenë fare e vogël […]

Read More
Lajme

Si 20 vjeç do të ndiheni? Pini dy herë në ditë këtë çaj dhe ua shëron të gjitha, përbërësit i ka çdo grua shqiptare në shtëpi

Si 20 vjeç do të ndiheni? Pini dy herë në ditë këtë çaj dhe ua shëron të gjitha, përbërësit i ka çdo grua shqiptare në shtëpi, Pothuajse të gjithë njerëzit kanë pasur prob. leme me dhi. mbjet e muskujve në një pike të jetës së tyre. Këto dhi. mbje mund të përfshijnë gjithashtu ligamentet, tendinat, […]

Read More
Lajme

Fundi I Trisht Ueshëm I Marteses 25 Vjeçare Që Shpëtim Saraçi Kishte Me Miren Ndodhi Se Ai Kishte…

Kompozitori i njohur Shpëtim Saraçi dhe bashkëshortja e tij, Mira Konçi, duket se i kanë dhënë fund martesës së tyre shumëvjeçare, Ata s’janë më me njëri-tjetrin për arsye që ende s’janë bërë të ditura për publikun. Katër vite më parë, çifti u shpërngul me familjennë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por teksa Mira Konçi dhe […]

Read More
Lajme

Donaldi Tallet Keq Me Luana Vjollcën, Ajo Që Po Bënë Ti Ne Nuk…

Është mëse i vërejtshëm vrulli në rrjete sociale me të cilin Luana Vjollca ka nisur emisionin e ri. Në fakt, gjithçka është thuajse një reprizë e veprimeve të bëra dhe fjalëve të thëna edhe kur drejtonte “Shiko kush luan”. “Pa fjalë”, “Një milion klikime”, “Energjia ime jeni ju”, “Falemnderit për të gjitha mesazhet e panumërta” […]

Read More
Lajme

Albërije Hadërgjonaj E Thote Troc: E Lashë Burrin Se Më Tra Dhtonte, Por Une Direkt Ia

Një nga të ftuarat e autores dhe moderatores Luana Vjollca këtë të diel mbrëma në “Zemër Luana” ka qënë gjithashtu dhe artistja e mirënjohur, Albërie Hadërgjonaj. Në sfidën e parë “Shqipet thonë”, një lojë ku pjesë është i gjithë publiku i “Zemër Luana” ngado ku ka shqiptarë, të cilët iu përgjigjën pyetjes, që u postua […]

Read More
Lajme

A flet me banorët që ishin në ‘Big Brother’? Monika Lubonja e thotë hapur përgjigjen

Një nga ish-banoret më të komentuar të edicionit të parë të “Big Brother Vip”, është Monika Lubonja. Aktorja si gjatë qëndrimit të saj edhe më pas ia ka dalë të jetë në qendër të vëmendjes me deklaratat e saj të forta, një temë që hap debat kur bëhet fjalë për Monikën është edhe marrëdhënia me […]

Read More
Lajme

Feston datëlindjen, ja sa vjeçe bëhet aktorja e madhe Pavlina Mani

Ajo është padyshim një nga aktoret më fantastike që ka prodhuar kinematografia dhe teatri shqiptar. Ka lindur më 1948 dhe ka festuar ditëlindjen e saj të 74. Po flasim për Pavlina Manin, aktorja qe për brezin pas ’90-ës mbahet mend per serialin e famshëm te filmit “Njerëz dhe fate”, ndërsa për artdashesit më të vjeter […]

Read More