U takua me ish te dashurin bashkeshorti i merr jeten 23 vjecares

Një 23-vjeçare ukrainase, Anastasiia Alashri, u gjet e vdekur në Fano, Itali. Trupi me shenjat e tre plagëve me thikë, u gjet në fshatin Villa Giulia. Autori i dyshuar, ish-bashkëshorti, 42-vjeçari egjiptian, është bllokuar në stacionin e Bolonjës.

E reja, e cila mbërriti në Itali në mars pasi u arratis nga Kievi pas luftës që goditi Ukrainën, punonte në një restorant në Fano por të dielën nuk u paraqit në punë dhe alarmi u ngrit. E reja, me sa duket, kishte shkuar te ish-i i saj para se të vdiste për të marrë disa rroba. 23-vjeçarja Anastasiia Alashri mbërriti në Itali në muajin mars pasi u arratis nga Kievi për shkak të pushtimit rus. Punonte në një restorant në Fano.

Të dielën në mëngjes, Anastasiia kishte vendosur të kthehej në shtëpinë e saj për të marrë disa sende personale: këtu takoi ish-partnerin e saj me të cilin duket se shpërtheu një tjetër debat i ashpër. Që nga ai moment i kanë humbur të gjitha gjurmët, deri në atë pikë sa shoku i tij i shqetësuar ka vendosur të shkojë në polici dhe të denoncojë ngjarjen.