Lajme

Lajme

Вiletat e avionit do ѕhtrenjtohen ndjeshëm vitin që vjen, këto janë ѕhifrat e parashikuara

Nëse tre vitet e fundit të fluturoje nëpër Europë ka qenë mjaft lirë, me bileta që zbritën deri në 20 euro në një drejtim, sidomos për destinacionet italiane, nga viti i ardhshëm do të duhet të mendoheni mirë para se të udhëtoni. Që nga marsi, e sidomos nga prilli i vitit që vjen, biletat do […]

Read More
Lajme

Dhurata рër ditëlindje nga ѕhteti Gjerman: 750 mijë qуtetarë marrin nga 200 euro?

Bundestagu miratoi të premten e kaluar buxhetin federal për vitin 2023. Sipas tij, rreth 750 mijë qytetarë gjermanë mund të marrin 200 euro nga shteti për ditëlindjen e tyre, sipas mediave gjermane. Përkatësisht, qeveria dëshiron t’i inkurajojë të rinjtë që të shkojnë në ngjarje kulturore. Do të bëhet fjalë për të ashtuquajturat “Leja kulturore” në […]

Read More
Lajme

Rralle I Shohim Bashkee! Historia E Pazakontë E Fevziut Me Gruan E Tij: Si E Humba 11 Vjet Gruan Dhe Me Vone Me..

Fevziu i është përgjigjur ‘100 pyetjeve’ të ndryshme mbi profesionin e tij si gazetar, por nuk kanë munguar edhe pyetjet për jetën e tij private. Blendi flet për herë të parë ka rrëfyer diçka më shumë për bashkëshorten e tij, Ines si dhe për dy vajzat e tij. E siç është shprehur dhe Fevziu, Ines […]

Read More
Lajme

Ishin në lule të rinisë? Vetëm 28 dhe 29 vjeçe, u gjenden të ngrira dy vajzat

Është bërë më shumë se një vit kur u gjeten trupat e pajetë të dy alpinisteve italiane, të cilat ishin bllokuar pasditen e të Shtunës në zonën e Alpeve, në kufirin midis Italisë dhe Zvicrës. Ato ishin dy vajza të moshave 28 dhe 29 vjeç. Sipas mediave italiane, ato u patën gjetur të ngrira dhe […]

Read More
Lajme

‘Ndihem i vetem’, milioneri gjerman kërkon 10 persona t’i bëjnë shoqëri në vilën e tij të madhe

Miliarderi gjerman Karl Reipen ka kërkuar 10 persona që të jetojnë me të në një nga pronat e tij në Zelandën e Re. Ai shprehet se ndihet shumë i vetmuar, ndaj edhe kërkon shoqëri dhe vilën e tij mikpritese. Vetëm gjatë kësaj jave, ai e ka publikuar dy herë njoftimin se kërkon 10 persona t’i […]

Read More
Lajme

Historia e fshatarit shqiptar që vec me nje cope buke u bë perandori më i fuqishëm në botë, keni dëgjuar për të?

Ealo e polis’ ishte thirrja kur perandoria më e fuqishme e botës ra. Perandoria e Bizantit, njohu një shkëlqim të madh, që ende historia flet për atë. Kjo perandori ishte në e fuqishmja në botën në shekullin e XIII deri sa u p ushtua nga turqit. Për osmanët, pushtimi i Kostandinopojës ishte xhevahiri më i […]

Read More
Lajme

Eshte larguar nga Shqiperia 30 vite me pare, ku jeton sot aktorja e njohur Ina Gjika dhe perse u largua nga Tetri Kombetar

Me siguri fotot ju bënë nostalgjik, por nuk po lidhni dot emrin me figurën. Bëhet fjalë për aktoren Ina Gjika. Me të drejtë emrin e saj nuk e keni në “majë të gjuhës” pasi ajo është larguar nga Shqipëria 30 vite më parë. Ajo është larguar nga vendi dhe nga aktrimi, por jo nga arti. […]

Read More
Lajme

Receta e tollumbave sikur te ishit nje shef kuzhine: Ky eshte perberesi qe do i jap sherbetit shije te veçante

Tulumbi është një ëmbëlsirë e shijshme dhe e “fortë” dhe shpesh amviset shmangin bërjen e tyre, duke menduar se procedura për t’i bërë është shumë e ndërlikuar. Kjo është receta më e thjeshtë, dhe do të merrni mjaft për të ëmbëlsuar të gjithë familjen, edhe të nesërmen! Provojini, sepse ne kemi një recetë të shkëlqyeshme […]

Read More
Lajme

Stuhi me reshje shiu dhe breshër ne vendin tone, Tokat mbushet me ujë

Stuhi me reshje shiu dhe breshër ne vendin tone, Tokat mbushet me ujë. Reshje shiu dhe permbytje ne zonen e Shkodres. Metereologet paralajmeruan qe moti diten e sotme do ishte me reshje shiu dhe temperaturat do te uleshin. Ndersa ne Shkoder ka pasur reshje te dendura te shiut dhe jane prishur dhe te mbjellat.

Read More
Lajme

Ishte aktorja më e bukur në Turqi, por shikoni sa ka ndryshuar tani Nermini

Selin Demiratar është emri i një prej aktoreve më të njohura turke. Është roli i Nerminit në serialin ‘Jetë e hidhur’ ai që e bëri tejet të pëlqyer si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj. Nermini njihej për vite si një ndër më të bukurat e Turqisë. Mirëpo, tani duket se ajo […]

Read More